Вхід до особистого кабінету

12.01.2022

Як вирішити проблему: запотівання вікон.

Як вирішити проблему: запотівання вікон.

Після заміни старих вікон на сучасні, ми досить часто стикаємось з таким явищем, як конденсат на вікнах. Перша думка, що виникає в такій ситуації: мені встановили браковані вікна. Поспішаємо заспокоїти вас: у більшості випадків це не так. Втім, варто знати, коли слід звертатись за гарантійною заміною. Це дуже просто визначити: якщо ви проводите долонею по склопакету та стираєте вологу, то це не брак, а звичайне явище, з яким розберемось трохи нижче в цій статті. А от, якщо волога лишається, значить, вона утворилась всередині склопакету. Це сигналізує про його розгерметизацію та є гарантійним випадком для заміни. 
Отже, ми з’ясували, що наш випадок не відноситься до гарантійних, то чому ж виник конденсат? 
По-перше, розберемось, з якого боку запотівають вікна: всередині приміщення чи з боку вулиці. Зовнішній конденсат здебільшого турбує людей влітку. Конденсація на зовнішній стороні пояснюється, головним чином, нічною втратою тепла зовнішньою поверхнею скла через інфрачервоне випромінювання у зовнішню атмосферу при ясному небі в поєднанні з високою відносною вологістю без опадів. Як правило, таке трапляється зранку влітку при суттєвому зниженні температури повітря вночі та швидко зникає при підвищенні ранкової температури. 
Тепер поговоримо про внутрішній конденсат, який виникає безпосередньо в приміщенні. 

Причин його появи може бути декілька, розберемось з основними:
1. Надто великий перепад температур. Якщо на вулиці мороз, то скло завжди буде більш холодним, ніж температура всередині приміщення. Ця різниця може бути не надто великою, тоді конденсат не утвориться, а от якщо ми досягнемо так званої «точки роси», то пар в приміщенні буде конденсуватись у вологу.
2. У приміщенні надто багато пару та вологи. Наприклад, велика кількість рослин на підвіконнях чи постійне прання та вологий одяг, розкиданий по квартирі. Все це збільшує концентрацію вологи та, відповідно, збільшує вірогідність появи рясного конденсату.
3. В приміщенні погано працює витяжка. Це призводитиме до постійного запотівання вікон під час приготування їжі. 
Рішення проблеми запотівання вікон можуть бути різними та виконуватись поодинці чи в комплексі:
1. Ще на етапі вибору віконної конструкції ви можете мінімізувати ризики запотівання вікон в майбутньому. Для цього обирайте подвійний енергозберігаючий склопакет, заповнений спеціальним газом – аргоном. Завдяки мінімальній теплопровідності, він не дасть склу надто охолонути, тому у конденсату не буде можливості з’явитись
2. Встановіть вдома якісну витяжку, яка видалить з приміщення усю зайву вологу.
3. Регулярно провітрюйте приміщення. На перший погляд здається, що взимку це пов’язано зі значними тепловтратами, але на цей випадок у AXOR є спеціальний елемент фурнітури, котрий забезпечує мікрощілинне провітрювання. Як це працює? Ви повертаєте віконну ручку на 45 градусів, після чого утворюється невеликий зазор у 6 мм між стулкою та рамою вікна. Це дозволяє забезпечити провітрювання без значних тепловтрат взимку. Мікрощілинне провітрювання можна встановити навіть на вже змонтоване вікно, тож звертайтесь до віконних салонів у вашому місті, які працюють з фурнітурою AXOR.

Не нехтуйте вирішенням цієї проблеми, адже підвищена вологість може сприяти утворенню шкідливих мікроорганізмів. Конденсат зі скла буде стікати на підвіконня, а звідти може потрапити до відкосів, саме там найбільший ризик виникнення плісняви та грибку. Тож краще вирішити проблему утворення конденсату та не хвилюватись про шкоду від надмірної вологості.